KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
KRUŠNÉ HORY - ZÁPAD
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Krušné hory
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

11 Krušné hory - západ [ Turistická oblast ]

LÁZNĚ KARLOVY VARY ROZHLEDNA DIANA GOETHOVA VYHLÍDKA BOŽÍ DAR KLÍNOVEC LÁZNĚ JÁCHYMOV KLÁŠTER TEPLÁ ANDĚLSKÁ HORA - POUTNÍ MÍSTO SKALKY SKŘÍTKŮ BEČOV NAD TEPLOU HRAD HAUENŠTEJN SKALKY SKŘÍTKŮ HRAD HAUENŠTEJN KLÁŠTER TEPLÁ KLÍNOVEC GOETHOVA VYHLÍDKA ROZHLEDNA DIANA LÁZNĚ KARLOVY VARY LÁZNĚ JÁCHYMOV BOŽÍ DAR BEČOV NAD TEPLOU ANDĚLSKÁ HORA - POUTNÍ MÍSTO TO 11 Krušné hory - západ
...noblesní společnost...
Bylo by těžké vyjmenovat dlouhou řadu osobností, které od dob jejich zakladatele krále Karla IV. oslnila krása Karlových Varů, nejvyhlášenějších lázní České republiky, a jejich jedinečné umístění v údolí řek Ohře a Teplé. Za všechny uveďme jediné jméno vynikajícího francouzského architekta Le Corbusiera, který Karlovy Vary označil jako "slet dortů". Malebná zákoutí, hustá síť promenádních okruhů s altánky a výletními restauracemi, vznosná architektura lázeňských kolonád a celkový šarm tohoto města jsou dostatečným důvodem k návštěvě. Do západní části Krušných hor se ale můžete vydat také kvůli radioaktivním lázním Jáchymov, nádhernému premonstrátskému klášteru v Teplé, kvůli lyžařským radovánkám na Klínovci či Božím Daru anebo třeba na projížďku unikátním krušnohorským Semmeringem - horskou částí železniční trati z Karlových Varů do německého Jaohanngeorgenstadtu, kde motorové vláčky stoupají do nadmořské výšky 915 metrů.

- Andělská Hora - poutní místo a zřícenina gotického hradu Engelsburg ze 14. století, krásné výhledy daleko do kraje.
- Bečov nad Teplou - gotický hrad a barokní zámek v údolí říčky Teplé. Po náročném restaurování nově vystaven unikátní románský relikviář sv. Maura ze 13. století, nalezený roku 1985 pod podlahou hradní kaple.
- Boží Dar - nejvýše položené město v České republice (1028 m), známé lyžařské středisko. Dětský areál, jízdy na nafukovacích suších, snowboardový areál, noční lyžování, v dosahu další lyžařské středisko Klínovec.
- Lázně Jáchymov - hornické město, v renesanční budově bývalé královské mincovny muzeum s expozicí těžby stříbra a mincování, numismatickými a mineralogickými sbírkami. První radioaktivní lázně na světě (1906).
- Lázně Karlovy Vary - největší české lázně založené ve 14. století českým králem Karlem IV. Teplé minerální prameny, nejznámější Vřídlo tryská do výše 15 metrů. Kostely, lázeňské domy, kolonády Vřídelní, Mlýnská, Sadová, Tržní a Zámecká.
- Diana - 40 metrů vysoká rozhledna na Výšině přátelství (556 m) nad Karlovými Vary. Z lázeňské kolonády vede k rozhledně pozemní lanová dráha.
- Goethova vyhlídka - druhá karlovarská rozhledna na východním okraji města, zajímavě řešená 42 m vysoká stavba v novogotickém stylu.
- Klínovec - vyhledávané výletní místo s kamennou rozhlednou a restaurací. Centrum vyhlášeného lyžařského střediska, z Jáchymova vede na vrcholek Klínovce sedačková lanovka.
- Klášter Teplá - klášter premonstrátů, založený v roce 1193. Prohlídky barokního konventu a druhé největší klášterní knihovny u nás (100 000 svazků). Románsko-gotický kostel Zvěstování Páně s pozdně barokní výzdobou.
- Hrad Hauenštejn - původně středověký hrad, přestavěný v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky. Patrová gotická sklepení, rytířský sál s původním dřevěným vyřezávaným stropem, hradní věž, zámecká kaple a galerie.
- Skalky Skřítků- přibližně šedesát pseudokrasových dutin s pravidelným válcovým tvarem, různě širokých a různě hlubokých, v údolí řeky Ohře na západním úpatí Doupovských hor u obce Dubina.
- Svatošské skály - mohutná skalní stěna v údolí Ohře, údajně zkamenělý svatební průvod Jana Svatoše, hrdiny mnoha místních pověstí.

UMÍSTĚNÍ

NA ÚZEMÍ TURISTICKÉ OBLASTI EVIDUJEME


Typ záznamu: Turistická oblast
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 2, 20.04.2005 v 06:46 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba